YAYINLAR

Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....

 

"Sürgünden Soykırıma Ermeni İddiaları "

Yazarı:Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu
Yayınevi: Babıali Kültür Yayıncılığı
Basım Tarihi:Şubat 2006

"Ermeni Soykırımı İddiaları değerlendirilirken ,sözkonusu dönemde Osmanlı Devleti'yle savaş halinde olan devletlerin arşivlerinden alınan belgeleri kullanarak araştırma yapmak,objektif yalaşımın bir gereğidir.Nitekim tarihe mal olmuş hadiseler,tatih metodolojisinin kuralları gözardı edilmeden araştırılmalı vebu araştırmalar ışınğında bir sonuç ortaya konulmalıdır.Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu, Sürgünen Soykırıma Ermeni İddiaların'nda,bu ilkeye sadık kalarak,kısa ama öz bir biçimde,Ermenilerin birinci dünya savaşı sırasındaki durumunu ele alıyor. "
Eklenme: 25.04.2006 - ATAMER

Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....

ermenidosyasi

 

"Ermeni Dosyası "

Yazarı:Kamuran Gürün
Yayınevi:Remzi Kitabevi
Basım Tarihi:Haziran 2005

"Ermeni sorunu Osmanlı İmparatorluğu'nun çalkantılı döneminden bu yana hep gündemde tutuluyor. Tarihi araştırmalarıyla tanınan,aynı zamanda öğretim üyeliği yapmış uzman bir emekli büyükelçi olan Kamuran Gürün(1924-2004), başta Mavi Kitaplar olmak üzere Ermenilerle ilgili yerli ve yabancı tüm belgeleri titizlikle inceleyerek sorunun kökenine eğiliyor.

Ermeni örgütlenmelerini, nüfus hareketlerini ve Tehcir sürecini Ermeni belgeleriyle de ortaya çıkaran Gürün, birinci elden gerçekçi ve çarpıcı yorumlarla konuyu gün ısşığına çıkarıyor
"
Eklenme: 28.04.2006 - ATAMER

Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....

ermenidosyasi

 

"Şehit Diplomatlarımız "

Yazarı:Bilal N. Şimşir
Yayınevi:Bilgi Yayınevi
Basım Tarihi:Aralık 2000 (1. Basım)

"20. Yüzyılın Son çeyreğinde,Ermeni terör örgütleri yurt dışında Türkiye'yi temsil eden diplomatlarımıza karşı kanlıj saldırılar düzenlemiş ve bir çok değerli diplomatımızla yakınlarını şehit etmişlerdi. Şehit Diplomatlarımız kitabı,işte bu terör kurbanı Türk diplomatları ile yakınlarının hazin öyküsüdür ve Ermeni terrünü gözler önüne sermektedir."

Kendiside bir dilomat olan Bilal N.Şimşir'in, acı olayları yaşayarak ve belgelere dayanarak kaleme aldığı bu yapıt,ilgi ve ibretle okunacak,belleklerde iz bıraakacaktır."

Eklenme: 28.04.2006 - ATAMER

Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....

ermenidosyasi

 

"Soykırım Yalanı Ermeni Mezalimi "

Yazarı:Kazım Karabekir
Yayınevi:Emre Yayınları
Basım Tarihi:Mart 2005 (5.Baskı)

"Sinsi ve acımasız yöntemlerle, dünyanın tüm zenginliklerine hakim olma arzusundaki egemen güçlerin tehdit ve baskıları altındayız. Yüzyılımıza damgasını vuran bu Yeni Dünya Düzeni'nde, Türkiye'nin büyük öneme sahip ülkelerden biri olduğunu bütün dünya biliyor. Peki, bu egemen güçlerin, tarihimizden esinlenerek kendi lehlerine kaşıdıkları ve ruhumuzu kanattıkları yalandolanlarını ne kadar ve ne ölçüde dünyaya duyurabiliyoruz. Gerçek suçluların katliamlarını tozlu raflardan çıkarıp da neden hala kendimizi bu uydurma suçluluk kompleksinden kurtaramıyoruz.

Herkes de biliyor ki, artık tüm dünya ülkelerine zorla kabul ettirilme noktasına gelen bu Ermeni soykırımı(?) iddaları tamamen yalan. Bu yalan, yalnız egemen güçlerin soğuk işgallerinin bir parçası.

Buna en güzel cevabı verecek kişi de ; bu uluslararası komplonun oyununa gelen, katledildiklerini(?) idda ettikleri yakın tarihizde Rusların ve Avrupa'nın itelenmesiyle asıl kanlı işgali gerçekleştiren, sözde masum ama yıllarca huzur içinde topraklarımızda barındırdığımız bir kısım Ermenilerin bir zamanlar korkulu rüyası olan Kazım Karabekir...

O bu kitapta belgelerini fotoğraflarıyla konuşturuyor ve diyor ki; "Türkler kesiyor, öldürüyor diye şayialar çıkıyor; ben size beyan ederim ki, bu doğru değildir!" "

Eklenme: 29.04.2006 - ATAMER

Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....

ermenidosyasi

 

"Dönüşü Olmayan Düşmanlıklar "

Yazarı:Nedim Karavul
Yayınevi:Kahramanmaraş 1.Dünya Harbinde Ermeni Çetecilerin Katliamına Uğramış Mağdurlar Derneği Yayınları
Basım Tarihi:K.Maraş 2004

"Kahramanmaraş-Elbistan-1957 doğumlu, fen bilgisi öğretmeni. Gördüğüm ve araştırdığım tarihi belgeleri saptırma çabaları beni bir anda fen bilgisi labaratuvar deneylerinden alarak, aziz Türk Milletinin uğradığı haksızlık karşısında Ermeni meselesini araştırmaya yöneltti.Yüryüzünde hiçbir Milletin bu kadar haksız yere suçlandığına şahit olmadım.Tarih sayfalarında gezerken, aziz Türk Milletinin bir mensubu olarak bu konu ile ilgili bir şeyler yapmayı kendime görev bildim.Amerikanın Kızılderili katliamını unutanlar! Fransa'nın Cezayir'de Müslüman Araplara, Adana'da, Tarus'ta ve Kahramanmaraş'ta Türklere, İngiltere'nin Hindistan ve Afrika'da değişik dinde ve ırkta milletlere,Amerika'nın diğer yerli halklara, Almanların Yahudilere, Rusya'nın önce Yahudilere, sonra da Türklere karşı uyguladıkları soykırım ve katliamlar unutturulmaya mı çalışılmaktadır? Elimizde binlerce belge Ermenilerin Türklere yaptıkları katliamı açık bir şekilde ispat ederken, insan hakları savunucusu devletler neredeler? Aziz Türk Milletinin bir iftira karşısında kaldığını bildikleri halde bu haksızlığa bile bile karşı çıkmayanlar insanlık tarihinde kara bir leke olarak kalacaklarını asla göz ardı etmesinler "
Eklenme: 29.04.2006 - ATAMER

Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....

ermenidosyasi

 

"Belgeleriyle Ermeni Sorunu "

Yazarı:Salih Altınok
Yayınevi:Hamle Matbaacılık Gazetecilik
Basım Tarihi:14.10.2005

"29.10.1966'da Antalya Elmalı'da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini burada tamamladıktan sonra, 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine girdi. 1988 yılında A.Ü. SBF. Kamu Yönetimi bölümünden mezun olarak, 1989'da Kaymakamlık mesleğine başladı. Çeşitli yerlerde Kaymakamlık ve Vali yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen Vali yrd. olarak görev yapmaktadır. Mesleki süreç içerisinde, gönderildiği İngiltere'de "Yabancı Dil ve Yönetim" konularını içeren (The Salisbury School of English) ve (MLS İnternational / Management & Language Specialist) okullarından (British Politics Central and Local Government Planing-Tourism Environmental Healt Education The European Community) programlarından mezun oldu. Aynı yıl Southampton Adoult Education Art Class programında Sanat Eğitimi aldı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Tarih Bölümünde) Yüksek Lisans yaptı. 2000 yılında, Türk İdareciler Derneğince verilern"Orhan Alaaddin Erbuğ 2000 yılı Başarılı Mülki İdare Amiri" ödülünü aldı. Çeşitli konulardaki araştırma ve çalışmalarının ürünü olarak, bir mesleki (Çevre Yönetimi), bir tarihsel araştırma (Ermeni Sorunu), bir sosyolojik araştırma (Tarihleri ve Kökenleri ile Kürtler), bir derleme (Mevlana ve Yunus) ve bir bilimsel araştırma (Avrupa birliği) olmak üzere çeşitli kitap çalışmaları yaptı. "
Eklenme: 29.04.2006 - ATAMER

Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....Kitaplar....

ermenidosyasi

 

"Fransızların Ermenileri Yok Etme Planı Haçin Ölüm Kampı "

Yazarı:Selehattin Sert
Yayınevi:Kum Saati Yayınları
Basım Tarihi:İstanbul-2005

"1918-1922 yılları arasında, bölgede oynanan oyunlar oldukça korkunçtu: Büyük devletler, kendi amaçları uğruna Türk vatandaşı olan Ermenileri bir "azınlık statüsü" içine sokarak, önce karşılıklı kin tohumları ekmeye, sonra da birbirlerine boğazlatmak için uygun bir zemin yarattıklarını, bu çalışmayla apaçık bir şekilde ortaya koyan yazar, konuya ilişkin alışılmadık bir tarih yazın üslubunu da kullanarak, olayları adeta belleğimize kazıma yöntemini seçmiştir. Suçlanan Türk halkı aslında oldukça masumken, suçlular daima masum rollerini oynamışlardır.Yazar bu kitapla, gerçek suçluların maskesini düşürmüş, Ermeniler , kullanılan bir "ajan", bir "piyon" olarak ortaya çıkarken,Ermenileri katledenlerin Türkler değil, gerçekte, emperyalist "Büyük Güçler" olduğunu ortaya koymuştur. Ayrıca ilk kez bu kitapla tarihi tersine çevirerek, Türk milletinin üzerine atılan "soykırım yalanlarını ve suçlamalarını" da açıkça çürütmüştür. "
Eklenme: 29.04.2006 - ATAMER

 

 

 

DuyurularTümü


Mehmet Törehan SERDAR’ın yeni kitapları

Yazarlarımızdan Sayın Mehmet Törehan SERDAR’ın yeni kitapları yayınlanmıştır.Sakarya Hava Durumu

SAKARYA

Tarihte Bugün