YAZARLARIMIZ

EDİTÖR

 

 

Aziz Türk Milleti

10.06.2010

 

Aziz Türk Milleti;  
   Türk tarihi zor dönemlerinden birini daha yaşamaktadır.  Karlofça ve Berlin Antlaşmalarıyla, Balkan savaşları sonucu ile Birinci Dünya Savaşı ve Sevr Antlaşmalarıyla üç parçalanma dönemine karşı koymuş ve hala ayakta olabilmiş ülkemiz, yeniden bu yangının içine atılmaya çalışılmaktadır.  
   Türkler tarihin hiçbir döneminde katliamcı olmamış, aksine katliama uğramışlardır. 1877- 1878 93 Harbi olarak bilinen Osmanlı- Rus savaşı bunun en açık örneğidir. Bugün Erzurum- Ağrı- Kars üçgeninde yaşayan insanların dedeleri yaşananları aynı canlılığıyla anlatmaktalar.      
   Dedeler çocuk yaştayken yaşanmış bu olaylar ikini, üçüncü kuşaklara öyle anlatılmıştır ki dinleyenler insan olduğundan utanırlar. Camilerde hala Türk insanının kemik ve kan izleri vardır. Türk insanı kendi vatanında kendi evinde katliama maruz kalmıştır.    
   Türklere yönelik soykırım faaliyetleri değişik boyutlarda zaman zaman ortaya çıkarılmaktadır. Bulgaristan’daki, Bosha’ daki, Kosova’daki, Kıbrıs’taki Türklere yapılanlar bütün dünyanın önünde gelişmiş batılı ülkeler bu zulme gözlerini kulaklarını kapatmışlardır. 1990 da hızlanan PKK sorunu da bunlara tuz biber ekmiş, yandaşlarından güç alan teröristler 90’lı yılları toprak edinme yılları ilan etmiş, haritalarını bile hazırlamışlardır. O yıllardan beri de Güneydoğu’da kardeşi kardeşe kırdırmışlardır.     
   Terörü kendince yaşayan İtalya, Fransa, Rusya, İngiltere gibi ülkeler bile bizim neden olan kardeşkanı akıtmamıza, gelişmemizi engelleyen bu tavırlara güç vermişlerdir. Acılar, ıztıraplar ve ağıtlarla dolu bir tarih istemiyoruz.   
   Türk Milleti kendi başına yetebilecek akıl, kültür ve bilinçtedir. Yeter ki dışarıdan karıştırılıp, yozlaştırılmaya ve suni düşmanlık ortamları yaratılmasın.       
   Mücadele metotları değişmiştir. Bilinen elektronik sistemi ve kitleleri kullanarak bu gidişe “dur” demek gerekir. Soykırımı olduğu söylenen yörelerdeki tarihi ortaya çıkarmak, kendimizi ifade etmek ve mücadelemizin haklılığını bildirmek zorundayız.     
   Mücadelemizde sizden aldığımız destekle gelişeceğimizi biliyorum. 
     Hepinizi saygıyla selamlıyorum...

                                                                                                                                              ATUKAD -EDİTÖR                         ATUKAD -EDİTÖR         

 

 

Bookmark and Share Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder Yazdır  

 

DuyurularTümü


Mehmet Törehan SERDAR’ın yeni kitapları

Yazarlarımızdan Sayın Mehmet Törehan SERDAR’ın yeni kitapları yayınlanmıştır.Sakarya Hava Durumu

SAKARYA

Tarihte Bugün